Description
Feed-through terminal block, Screw connection, dark beige, 2.5 mm², 24 A, 800 V, Number of connections: 2
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$0.82
In StockBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.82 |
| 6 - 10 | $0.80 |
| 11 - 50 | $0.79 |
| 51 - 200 | $0.77 |
| 200+ | $0.75 |
In stock

Feed-through terminal block, Screw connection, dark beige, 2.5 mm², 24 A, 800 V, Number of connections: 2
| Weight | 8 g |
|---|---|
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| L1 | |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.05 mm¬≤ – 4 mm¬≤ |
| Rated Current | 24A |
| Rated Residual Current | 24mA |
| Rated Voltage | 800V |
| Temperature Range | -60C…85C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.