Additional information
| Weight | 57 g |
|---|---|
| Dimensions | 6.25 × 1.19 × 5.6 cm |
| Color | Green/yellow |
| Execution Type | 27-25-01-03 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Ground terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 1.5 mm¬≤ – 2.5 cm¬≤ |
| Rated Voltage | 1000V |
| Temperature Range | -60C…85C |





