Description
Test-disconnect terminal, Screw connection, red, 4 mm², 32 A, 500 V, Number of connections: 2, Number of levels: 1
12.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 12.00 AED |
| 6 - 10 | 11.76 AED |
| 11 - 50 | 11.52 AED |
| 51 - 200 | 11.28 AED |
| 200+ | 11.04 AED |
Out of stock

Test-disconnect terminal, Screw connection, red, 4 mm², 32 A, 500 V, Number of connections: 2, Number of levels: 1
| Weight | 14 g |
|---|---|
| Color | red |
| Execution Type | 27-25-01-09 |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | (Knife) disconnect terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.22 mm¬≤ – 6 mm¬≤ |
| Rated Current | 32A |
| Rated Residual Current | 32mA |
| Rated Voltage | 500V |
| Temperature Range | -50C…75C |
