Description
Three-phase motor choke 50A 0.2mH
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

Three-phase motor choke 50A 0.2mH
| Weight | 8.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 18 × 10 cm |
| Degree of Protection IP | IP00 |
| L1 | |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 0 |
| Product Type | Accessories |
| Rated Current | 50A |
| Standard | IEC/EN/BS 61558-1 |
| Temperature Range | …+40C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.