Description
Test-disconnect terminal, Screw connection, blue, 4 mm², 32 A, 400 V, Number of connections: 1, Number of levels: 1
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$2.18
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $2.18 |
| 6 - 10 | $2.14 |
| 11 - 50 | $2.09 |
| 51 - 200 | $2.05 |
| 200+ | $2.01 |
Out of stock

Test-disconnect terminal, Screw connection, blue, 4 mm², 32 A, 400 V, Number of connections: 1, Number of levels: 1
| Weight | 14 g |
|---|---|
| Color | blue |
| Execution Type | 27-25-01-09 |
| L1 | |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | (Knife) disconnect terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.13 mm¬≤ – 6 mm¬≤ |
| Rated Current | 32A |
| Rated Residual Current | 32mA |
| Rated Voltage | 400V |
| Temperature Range | -50C…75C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.