Description
Surge protection device type 1 and 2 with plug-in cartridge, IEC impulse current Iimp (10/350μs) 12.5kA per pole, 3P+N. With remote contact
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 0.00 AED |
| 6 - 10 | 0.00 AED |
| 11 - 50 | 0.00 AED |
| 51 - 200 | 0.00 AED |
| 200+ | 0.00 AED |

Surge protection device type 1 and 2 with plug-in cartridge, IEC impulse current Iimp (10/350μs) 12.5kA per pole, 3P+N. With remote contact
| Weight | 673 g |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 11 × 9.6 cm |
| Breaking Capacity | 12.5KA |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Mounting Type | Din rail |
| Number of Poles | 3P+N |
| Product Type | SPD |
| Rated Voltage | 400V |
| Standard | IEC/EN 61643-11 |
| Temperature Range | -40…+80C |
