Description
Surge voltage arrester, Low voltage, with remote contact, TN-C, TN-S, TN-C-S
505.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 505.00 AED |
| 6 - 10 | 494.90 AED |
| 11 - 50 | 484.80 AED |
| 51 - 200 | 474.70 AED |
| 200+ | 464.60 AED |
Out of stock

Surge voltage arrester, Low voltage, with remote contact, TN-C, TN-S, TN-C-S
| Weight | 164 g |
|---|---|
| Color | grey |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-17-12-03 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Mounting | TS 35 |
| Number of Poles | 1 |
| Product Type | Surge protection device for terminal equipment |
| Protection | 2 |
| Rated Cross-Section | 0.5 mmยฌโค โ 2.5 mmยฌโค |
| Rated Voltage | 280V |
| Row Spacing | 7 mm |
| Setting range | 7 mm |
| Surge protection | III |
| Temperature Range | -40Cโฆ70C |
