Additional information
| Weight | 3.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.7 × 23.5 × 18.5 cm |
| Application | Finland |
| Breaking Capacity | 100KA |
| Color | grey |
| Degree of Protection IP | IP00 |
| Execution Type | Q |
| L1 | Electrical |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Disconnect Switches |
| Minimum Order Quantity | box 1 piece |
| Mounting Type | ing |
| Number of Poles | 4P |
| Product Type | EC000216 – Switch disconnector (low voltage) |
| Rated Current | 500A |
| Rated Power | 10kW |
| Rated Residual Current | 500mA |
| Rated Voltage | 1000V |
| Standard | IEC 60947-3 |





