Description
Protection degree IP20.
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$36.49
OBEA01AU CONTACT BLOCK
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $36.49 |
| 6 - 10 | $35.76 |
| 11 - 50 | $35.03 |
| 51 - 200 | $34.30 |
| 200+ | $33.57 |
Out of stock

Protection degree IP20.
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 0.9 × 4.2 cm |
| Extended Product Type | OBEA01AU |
| Rated Current | 10A |
| Product Net Depth (MM) | 2.8 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| GTIN (EAN) | 6.41702E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Disconnect Switches |
| Country of Origin | Finland |
| Number of Auxiliary Contacts NC | 1 |
| Package Level 1 Depth / Length | 5 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 50 g |
| Package Level 1 Height | 4 cm |
| Package Level 1 Width | 1 cm |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.