Description
KIT CONVERSION FOR MOVING PART WITHDRAWABLE THREE-POLE XT5 630
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$197.14
Kit W MP XT5 630A 3p
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $197.14 |
| 6 - 10 | $193.20 |
| 11 - 50 | $189.25 |
| 51 - 200 | $185.31 |
| 200+ | $181.37 |
Only 2 left in stock

KIT CONVERSION FOR MOVING PART WITHDRAWABLE THREE-POLE XT5 630
| Weight | 302 g |
|---|---|
| Extended Product Type | Kit W MP XT5 630A 3p |
| Standard | IEC60947-2 |
| Number of Poles | 3P |
| Execution Type | Loose or configurable |
| Rated Current | 600A |
| Application | XT5 |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 8.05622E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Moulded Case Circuit Breakers (MCCB) |
| Package Level 1 Depth / Length | 20 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 318 g |
| Package Level 1 Height | 4.5 cm |
| Package Level 1 Width | 20 cm |
| Product Name | Accessory |
| Suitable for Product Class | SACE Tamx XT |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.