Additional information
| Weight | 2.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.3 × 13.9 × 10.5 cm |
| L1 | Electrical |
| L2 | Power Quality & Measurement |
| L3 | Battery Backup Systems |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Mounting Type | Screw fixing |
| Product Type | Automatic battery chargers |
| Rated Current | 3A |
| Rated Voltage | 12V |
| Standard | IEC/EN 60335-2-29 |
| Temperature Range | -10…+50C |




