Description
Test-disconnect terminal, Tension-clamp connection, 6 mm², 690 V, 32 A, Pivoting, dark beige
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$5.45
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $5.45 |
| 6 - 10 | $5.34 |
| 11 - 50 | $5.23 |
| 51 - 200 | $5.12 |
| 200+ | $5.01 |
Out of stock

Test-disconnect terminal, Tension-clamp connection, 6 mm², 690 V, 32 A, Pivoting, dark beige
| Weight | 18 g |
|---|---|
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-09 |
| L1 | |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | (Knife) disconnect terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.05 mm¬≤ – 1 cm¬≤ |
| Rated Current | 32A |
| Rated Residual Current | 32mA |
| Rated Voltage | 690V |
| Temperature Range | -50C…75C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.