Additional information
| Weight | 2 g |
|---|---|
| Dimensions | 3.03 × 0.5 × 1.7 cm |
| Color | beige |
| Execution Type | 27-25-03-04 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Number of Poles | 1 |
| Product Type | Test plug for terminal blocks |
| Rated Cross-Section | 0.5 mm¬≤ – 1.5 mm¬≤ |
| Rated Current | 6A |
| Rated Residual Current | 6mA |
| Rated Voltage | 250V |
| Temperature Range | -50C…55C |




