Additional information
| Weight | 15 g |
|---|---|
| Dimensions | 2.7 × 1.04 × 4.52 cm |
| Color | yellow |
| Execution Type | 27-25-03-03 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Number of Poles | 4 |
| Product Type | Cross-connector for terminal block |
| Rated Current | 101A |
| Rated Residual Current | 101mA |
| Rated Voltage | 400V |
| Row Spacing | 1.04 cm |
| Temperature Range | -60C…85C |




