Additional information
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Dimensions | 4.65 × 0.61 × 6 cm |
| Color | red |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.13 mm¬≤ – 6 mm¬≤ |
| Rated Current | 32A |
| Rated Residual Current | 32mA |
| Rated Voltage | 800V |
| Temperature Range | -60C…85C |




