Additional information
| Weight | 47 g |
|---|---|
| Dimensions | 6.25 × 1.6 × 6 cm |
| Color | blue |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 2.5 mm¬≤ – 5 cm¬≤ |
| Rated Current | 125A |
| Rated Residual Current | 125mA |
| Rated Voltage | 000V |
| Temperature Range | -60C…85C |




