Additional information
| Weight | 16 g |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 1.02 × 6 cm |
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-15 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Thermal couple terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.13 mm¬≤ – 2.5 mm¬≤ |
| Rated Voltage | 55V |
| Temperature Range | -60C…85C |




