Description
Feed-through terminal block, Screw connection, red, 1 cm², 57 A, 1000 V, Number of connections: 2
6.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 6.00 AED |
| 6 - 10 | 5.88 AED |
| 11 - 50 | 5.76 AED |
| 51 - 200 | 5.64 AED |
| 200+ | 5.52 AED |
Out of stock

Feed-through terminal block, Screw connection, red, 1 cm², 57 A, 1000 V, Number of connections: 2
| Weight | 16 g |
|---|---|
| Color | red |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 1.31 mm¬≤ – 1.6 cm¬≤ |
| Rated Current | 57A |
| Rated Residual Current | 57mA |
| Rated Voltage | 000V |
| Temperature Range | -60C…85C |
