Description
SUPPORT MECHANICAL INTERLOCK BETWEEN 2/3 C.BREAKER -TYPE A-B-D- FOR FIXED AND FIXED PART E2.2…E6.2
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
Support F/FP Type A,B,D E2.2…E6.2
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

SUPPORT MECHANICAL INTERLOCK BETWEEN 2/3 C.BREAKER -TYPE A-B-D- FOR FIXED AND FIXED PART E2.2…E6.2
| Weight | 1.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 40 × 5 cm |
| Extended Product Type | B, D E2.2…E6.2, Support F/FP Type A |
| Standard | IEC |
| Execution Type | Loose or configurable |
| Application | E2.2, E4.2, E6.2 |
| Product Net Depth (MM) | 27 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 8.01564E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Air Circuit Breakers |
| Country of Origin | China |
| Package Level 1 Depth / Length | 40 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 1.5 kg |
| Package Level 1 Height | 5 cm |
| Package Level 1 Width | 27 cm |
| Product Name | Accessory |
| Suitable for Product Class | SACE Emax 2 |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.