Additional information
| Weight | 293 g |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 35 × 10.7 cm |
| L1 | Electrical |
| L2 | Power Distribution |
| L3 | Surge Protection Devices |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Mounting Type | Din rail |
| Number of Phases | Photovoltaic |
| Product Type | SPD |
| Rated Voltage | 600V |
| Standard | EN 61643-31:2019 |
| Temperature Range | -40…+85C |




