Description
Power supply, switch-mode power supply unit, 24 V
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$374.95
In StockBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $374.95 |
| 6 - 10 | $367.45 |
| 11 - 50 | $359.95 |
| 51 - 200 | $352.45 |
| 200+ | $344.95 |
In stock

Power supply, switch-mode power supply unit, 24 V
| Degree of Protection IP | IP20 |
|---|---|
| Execution Type | 27-04-07-01 |
| Inrush current | max. 15 A |
| L1 | |
| L2 | Power Electronics |
| L3 | AC-DC Power Supplies (PCB Mount) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Type | DC-power supply |
| Protection | 2 |
| Rated Current | 20A |
| Rated Power | 480kW |
| Rated Residual Current | 20mA |
| Rated Voltage | 24V |
| Standard | E255651 |
| Surge protection | III |
| Temperature Range | -40C…85C |


Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.