Description
Power supply, switch-mode power supply unit, 24 V
237.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 237.00 AED |
| 6 - 10 | 232.26 AED |
| 11 - 50 | 227.52 AED |
| 51 - 200 | 222.78 AED |
| 200+ | 218.04 AED |
Out of stock

Power supply, switch-mode power supply unit, 24 V
| Weight | 484 g |
|---|---|
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-04-07-01 |
| Inrush current | max. 40 A |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Type | DC-power supply |
| Protection | 2 |
| Rated Current | 3A |
| Rated Power | 72kW |
| Rated Residual Current | 3mA |
| Rated Voltage | 24V |
| Surge protection | II |
| Temperature Range | -40Cโฆ85C |
