Description
Steel C-flange cover
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$19.61
OEZXC0 Steel C-flange cover
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $19.61 |
| 6 - 10 | $19.22 |
| 11 - 50 | $18.83 |
| 51 - 200 | $18.43 |
| 200+ | $18.04 |
Out of stock

Steel C-flange cover
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 22 × 1 cm |
| Extended Product Type | OEZXC0 |
| Material | Metal |
| Degree of Protection IP | IP65 |
| Product Net Depth (MM) | 9 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 6.41702E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Disconnect Switches |
| Country of Origin | Finland |
| Package Level 1 Depth / Length | 22 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 250 g |
| Package Level 1 Height | 1 cm |
| Package Level 1 Width | 9 cm |
| Special Functions | Cut-out ring |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.