Description
GEARED MOTOR DEVICE 220…2/350V AC-DC E1.2/3
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$953.58
M E1.2/3 220-250 VAC/DC
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $953.58 |
| 6 - 10 | $934.51 |
| 11 - 50 | $915.44 |
| 51 - 200 | $896.37 |
| 200+ | $877.29 |
Only 2 left in stock

GEARED MOTOR DEVICE 220…2/350V AC-DC E1.2/3
| Weight | 768 g |
|---|---|
| Dimensions | 9.2 × 10 × 16.2 cm |
| Extended Product Type | M E1.2/3 220-250 VAC/DC |
| Standard | IEC/UL |
| Execution Type | Loose or configurable |
| Rated Voltage | 250V |
| Application | E1.2 |
| Product Net Depth (MM) | 9.2 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 8.01564E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Air Circuit Breakers |
| Country of Origin | India |
| Current Type | AC/DC |
| Package Level 1 Depth / Length | 9.2 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 808 g |
| Package Level 1 Height | 16.2 cm |
| Package Level 1 Width | 10 cm |
| Product Name | Accessory |
| Suitable for Product Class | SACE Emax 2 |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.