Description
HDC insert, Female, 690 V, 110 A, Number of poles: 8, Axial screw connection, Installation size: 8
363.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 363.00 AED |
| 6 - 10 | 355.74 AED |
| 11 - 50 | 348.48 AED |
| 51 - 200 | 341.22 AED |
| 200+ | 333.96 AED |
Out of stock

HDC insert, Female, 690 V, 110 A, Number of poles: 8, Axial screw connection, Installation size: 8
| Weight | 271 g |
|---|---|
| Color | beige |
| Execution Type | 27-44-02-05 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of Poles | 8 |
| Product Type | Contact insert for rectangular connectors |
| Protection | 3 |
| Rated Current | 110A |
| Rated Residual Current | 110mA |
| Rated Voltage | 690V |
| Row Spacing | 1.2 cm |
| Setting range | 1.2 cm |
| Standard | E92202 |
