Description
RJ45 crimp plug, Variant 14 metal, Cat.6A / Class EA (ISO/IEC 11801 2010)
132.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 132.00 AED |
| 6 - 10 | 129.36 AED |
| 11 - 50 | 126.72 AED |
| 51 - 200 | 124.08 AED |
| 200+ | 121.44 AED |
Out of stock

RJ45 crimp plug, Variant 14 metal, Cat.6A / Class EA (ISO/IEC 11801 2010)
| Weight | 66 g |
|---|---|
| Color | grey |
| Degree of Protection IP | IP67 |
| Execution Type | 27-44-03-90 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Product Type | Modular connector |
| Rated Current | 6A |
| Rated Residual Current | 6mA |
