Additional information
| Weight | 368 g |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 9 × 4.7 cm |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Contactors |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Mounting Type | Screw / DIN rail 3.5 cm |
| Number of Poles | 4 |
| Product Type | Control relays with AC and DC control circuit |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Rated Voltage | 690V |
| Standard | IEC/EN 60947-1 IEC/EN 60947-5-1 UL 60947-1 UL 60947-5-1 CSA C22.2 n° 60947-1 CSA C22.2 n° 60947-5-1 |
| Temperature Range | -50…70C |




