Description
Neutral conductor modular terminal, Screw connection, 16, 400 V, 76 A, TS 35, blue
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$4.08
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $4.08 |
| 6 - 10 | $4.00 |
| 11 - 50 | $3.92 |
| 51 - 200 | $3.84 |
| 200+ | $3.75 |
Out of stock

Neutral conductor modular terminal, Screw connection, 16, 400 V, 76 A, TS 35, blue
| Weight | 29 g |
|---|---|
| Color | blue |
| Execution Type | 27-25-01-11 |
| L1 | |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 1.5 mm¬≤ – 2.5 cm¬≤ |
| Rated Current | 76A |
| Rated Residual Current | 76mA |
| Rated Voltage | 400V |
| Temperature Range | -50C…75C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.