Additional information
| Weight | 19 g |
|---|---|
| Dimensions | 11.07 × 0.51 × 3.56 cm |
| Color | black |
| Execution Type | 27-25-03-04 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 5 |
| Number of Poles | 1 |
| Product Type | Test plug for terminal blocks |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.5 mm¬≤ – 1.5 mm¬≤ |
| Rated Current | 6A |
| Rated Residual Current | 6mA |
| Rated Voltage | 250V |
| Surge protection | III |
| Temperature Range | -50C…75C |




