Additional information
| Weight | 6 g |
|---|---|
| Dimensions | 4.75 × 0.65 × 2.25 cm |
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-03-90 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Mounting Type | ing |
| Number of Poles | 1 |
| Product Type | Accessories/spare parts for terminals |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.13 mm¬≤ – 6 mm¬≤ |
| Rated Voltage | 800V |
| Standard | E60693 |
| Temperature Range | -50C…75C |




