Description
Feed-through terminal, Tension-clamp connection, 4 mm², 800 V, 32 A, dark beige
$1.36
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $1.36 |
| 6 - 10 | $1.33 |
| 11 - 50 | $1.31 |
| 51 - 200 | $1.28 |
| 200+ | $1.25 |
Out of stock

Feed-through terminal, Tension-clamp connection, 4 mm², 800 V, 32 A, dark beige
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.13 mm¬≤ – 6 mm¬≤ |
| Rated Current | 32A |
| Rated Residual Current | 32mA |
| Rated Voltage | 800V |
| Temperature Range | -50C…75C |
