Description
SACE YO/YC TEST UNIT (TEST UNIT FOR SHUNT OPENING RELEASE) TmaxT/XT-X1-Emax-Emax2
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$232.54
YO/YC TEST UNIT TmaxT/XT-X1-Emax-Emax2
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $232.54 |
| 6 - 10 | $227.89 |
| 11 - 50 | $223.24 |
| 51 - 200 | $218.59 |
| 200+ | $213.94 |
Out of stock

SACE YO/YC TEST UNIT (TEST UNIT FOR SHUNT OPENING RELEASE) TmaxT/XT-X1-Emax-Emax2
| Weight | 216 g |
|---|---|
| Dimensions | 11.6 × 8.5 × 6.6 cm |
| Extended Product Type | YO/YC TEST UNIT TmaxT/XT-X1-Emax-Emax2 |
| Standard | IEC |
| Execution Type | Loose or configurable |
| Application | E1, E1.2, E2, E2.2, E3, E4, E4.2, E6, E6.2, T7, T8, X1, XT1, XT2, XT3, XT4, XT7-XT7 m |
| Product Net Depth (MM) | 11.6 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 8.01564E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Air Circuit Breakers |
| Country of Origin | China |
| Package Level 1 Depth / Length | 11.6 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 216 g |
| Package Level 1 Height | 6.6 cm |
| Package Level 1 Width | 8.5 cm |
| Product Name | Accessory |
| Suitable for Product Class | SACE Emax 2, SACE Emax, SACE Tmax T, SACE Tmax XT, X1 |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.