Additional information
| Weight | 20 g |
|---|---|
| Application | The voltage depends on the selected fuse element or the selected indicator light |
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-13 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Fuse terminal block |
| Rated Cross-Section | 0.5 mm¬≤ – 1 cm¬≤ |
| Rated Current | 10A |
| Rated Residual Current | 10mA |
| Rated Voltage | 500V |
| Temperature Range | -50C…75C |




