Additional information
| Weight | 67 g |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 0.98 × 15.57 cm |
| Color | yellow |
| Execution Type | 27-25-03-03 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Number of Poles | 10 |
| Product Type | Cross-connector for terminal block |
| Rated Current | 112A |
| Rated Residual Current | 112mA |
| Rated Voltage | 400V |
| Row Spacing | 9.85 mm |
| Temperature Range | -60C…85C |




