Description
Cross-connector (terminal), when screwed in, yellow, 32 A, Number of poles: 3, Pitch in mm (P): 5.10, Insulated: Yes, Width: 7 mm
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$1.09
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $1.09 |
| 6 - 10 | $1.07 |
| 11 - 50 | $1.05 |
| 51 - 200 | $1.02 |
| 200+ | $1.00 |
Out of stock

Cross-connector (terminal), when screwed in, yellow, 32 A, Number of poles: 3, Pitch in mm (P): 5.10, Insulated: Yes, Width: 7 mm
| Weight | 2 g |
|---|---|
| Color | yellow |
| Execution Type | 27-25-03-03 |
| L1 | |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Number of Poles | 3 |
| Product Type | Cross-connector for terminal block |
| Rated Current | 32A |
| Rated Residual Current | 32mA |
| Rated Voltage | 400V |
| Row Spacing | 7 mm |
| Temperature Range | -60C…85C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.