Additional information
| Weight | 1 g |
|---|---|
| Dimensions | 0.1 × 0.6 × 1.39 cm |
| Color | Silver grey |
| Execution Type | 27-25-03-03 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Number of Poles | 2 |
| Product Type | Cross-connector for terminal block |
| Rated Current | 24A |
| Rated Residual Current | 24mA |
| Rated Voltage | 400V |
| Row Spacing | 6 mm |
| Temperature Range | -5C…40C |




