Additional information
| Weight | 21 g |
|---|---|
| Color | blue |
| Execution Type | 27-25-01-11 |
| L1 | |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 1.31 mm¬≤ – 1.6 cm¬≤ |
| Rated Current | 57A |
| Rated Residual Current | 57mA |
| Rated Voltage | 400V |
| Temperature Range | -50C…75C |




