Additional information
| Weight | 222 g |
|---|---|
| Dimensions | 7.25 × 3.38 × 8.76 cm |
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 6 mm¬≤ – 12 cm¬≤ |
| Rated Voltage | 000V |
| Standard | E60693 |
| Temperature Range | -5C…40C |




