Additional information
| Weight | 307 g |
|---|---|
| Dimensions | 10.7 × 2.7 × 13.2 cm |
| Color | Light green |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 1.33 cm¬≤ – 12 cm¬≤ |
| Rated Current | 232A |
| Rated Residual Current | 232mA |
| Rated Voltage | 000V |
| Temperature Range | -60C…85C |




