Description
Feed-through terminal block, Screw connection, dark beige, 9.5 cm², 232 A, 1000 V, Number of connections: 2
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$22.06
In StockBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $22.06 |
| 6 - 10 | $21.62 |
| 11 - 50 | $21.18 |
| 51 - 200 | $20.74 |
| 200+ | $20.30 |
In stock

Feed-through terminal block, Screw connection, dark beige, 9.5 cm², 232 A, 1000 V, Number of connections: 2
| Weight | 331 g |
|---|---|
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| L1 | |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 1.33 cm¬≤ – 12 cm¬≤ |
| Rated Current | 232A |
| Rated Residual Current | 232mA |
| Rated Voltage | 000V |
| Temperature Range | -60C…85C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.