Description
Single- and multi-pole terminal strip, Screw connection, dark beige, 4 mm², 32 A, 800 V, Number of connections: 2, Number of levels: 1
40.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 40.00 AED |
| 6 - 10 | 39.20 AED |
| 11 - 50 | 38.40 AED |
| 51 - 200 | 37.60 AED |
| 200+ | 36.80 AED |
Out of stock

Single- and multi-pole terminal strip, Screw connection, dark beige, 4 mm², 32 A, 800 V, Number of connections: 2, Number of levels: 1
| Weight | 87 g |
|---|---|
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-14-11-06 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Mounting | TS 35 |
| Number of Poles | 10 |
| Product Type | Single- and multi-pole terminal strip |
| Rated Cross-Section | 0.13 mm¬≤ – 6 mm¬≤ |
| Rated Current | 32A |
| Rated Residual Current | 32mA |
| Rated Voltage | 800V |
| Temperature Range | -60C…85C |
