Description
Feed-through terminal block, Screw connection, blue, 3.5 cm², 125 A, 1000 V, Number of connections: 2
16.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 16.00 AED |
| 6 - 10 | 15.68 AED |
| 11 - 50 | 15.36 AED |
| 51 - 200 | 15.04 AED |
| 200+ | 14.72 AED |
Out of stock

Feed-through terminal block, Screw connection, blue, 3.5 cm², 125 A, 1000 V, Number of connections: 2
| Weight | 51 g |
|---|---|
| Color | blue |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| Minimum Order Quantity | 40 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 2.5 mm¬≤ – 5 cm¬≤ |
| Rated Current | 125A |
| Rated Residual Current | 125mA |
| Rated Voltage | 000V |
| Temperature Range | -5C…40C |
