Description
Feed-through terminal block, Screw connection, red, 2.5 mm², 24 A, 800 V, Number of connections: 2
4.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 4.00 AED |
| 6 - 10 | 3.92 AED |
| 11 - 50 | 3.84 AED |
| 51 - 200 | 3.76 AED |
| 200+ | 3.68 AED |
Out of stock

Feed-through terminal block, Screw connection, red, 2.5 mm², 24 A, 800 V, Number of connections: 2
| Weight | 7 g |
|---|---|
| Color | red |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.05 mm¬≤ – 4 mm¬≤ |
| Rated Current | 24A |
| Rated Residual Current | 24mA |
| Rated Voltage | 800V |
| Temperature Range | -5C…40C |
