Additional information
| Weight | 12 g |
|---|---|
| Dimensions | 6.25 × 0.51 × 6.9 cm |
| Application | |
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-14 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Component terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.05 mm¬≤ – 4 mm¬≤ |
| Rated Current | 10A |
| Rated Residual Current | 10mA |
| Rated Voltage | 400V |
| Temperature Range | -50C…75C |




