Additional information
| Weight | 126 g |
|---|---|
| Dimensions | 6.25 × 0.51 × 6.9 cm |
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-02 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Rated Cross-Section | 0.05 mm¬≤ – 4 mm¬≤ |
| Rated Voltage | 400V |
| Temperature Range | -60C…85C |




