Description
Surge protection, Flange-mounted housing, Flange-mounted housing
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$40.30
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $40.30 |
| 6 - 10 | $39.49 |
| 11 - 50 | $38.69 |
| 51 - 200 | $37.88 |
| 200+ | $37.08 |
Out of stock

Surge protection, Flange-mounted housing, Flange-mounted housing
| Weight | 69 g |
|---|---|
| Color | black |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-17-15-91 |
| L1 | |
| L2 | Power Distribution |
| L3 | Surge Protection Devices |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Mounting | TS 35 TS 35 x 7.5 |
| Mounting Type | ed housing |
| Product Type | Basic element for surge protection device |
| Protection | 2 |
| Rated Cross-Section | 0.5 mm¬≤ – 4 mm¬≤ |
| Row Spacing | 7 mm |
| Setting range | 7 mm |
| Surge protection | III |
| Temperature Range | -40C…80C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.