Description
Surge voltage arrester, Low voltage, Surge protection, with remote contact, TN-C-S, TN-S, TT, IT with N, IT without N
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$341.19
In StockBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $341.19 |
| 6 - 10 | $334.37 |
| 11 - 50 | $327.54 |
| 51 - 200 | $320.72 |
| 200+ | $313.89 |
In stock

Surge voltage arrester, Low voltage, Surge protection, with remote contact, TN-C-S, TN-S, TT, IT with N, IT without N
| Weight | 632 g |
|---|---|
| Application | please use the fuse of SIBA Type NH2XL aR/aSF DC 1500 V |
| Color | black orange blue |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-17-12-04 |
| L1 | |
| L2 | Power Distribution |
| L3 | Surge Protection Devices |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Mounting | TS 35 |
| Number of Poles | 4 |
| Product Type | Combined arrester for power supply systems |
| Protection | 2 |
| Rated Cross-Section | 4 mm¬≤ – 3.5 cm¬≤ |
| Rated Voltage | 1500V |
| Row Spacing | 1.5 cm |
| Setting range | 1.5 cm |
| Standard | E3542610000 |
| Surge protection | III |
| Temperature Range | …85C |
| Terminal Type | Screw connection |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.