Description
Variable speed drive, three-phase supply 380-480VAC 50/60Hz. EMC suppressor built-in, Cat. C3, 0.4kW
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

Variable speed drive, three-phase supply 380-480VAC 50/60Hz. EMC suppressor built-in, Cat. C3, 0.4kW
| Weight | 1.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.97 × 8.62 × 16.4 cm |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| L1 | |
| L2 | Drives & Motor Control |
| L3 | Variable Speed Drives (VSD/VFD) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Type | Variable speed drives |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Rated Voltage | 380…480VAC 50/60Hz |
| Standard | EN/BS 61800-5-1 EN/BS 61800-3 UL 61800-5-1 CSA C22.2 N° 274 |
| Temperature Range | -10…+50C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.