Description
Accessory for TM-x: Mounting bracket for DIN rail (up to 160 VA)
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
TM-C Mounting bracket for DIN rail
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

Accessory for TM-x: Mounting bracket for DIN rail (up to 160 VA)
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 2 cm |
| Extended Product Type | TM-C-DIN |
| Product Net Depth (MM) | 12 cm |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| GTIN (EAN) | 8.01254E+12 |
| L1 | |
| L2 | Enclosures & Cabinets |
| L3 | Enclosure Accessories (Locks, Glands), Hinges |
| Accessories Available | No |
| Accessory Type | Adapter plate |
| Package Level 1 Gross Weight | 1.1 kg |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.