Description
Bus line, One end without connector, M12, Number of poles: 5, 5 m, Female socket, straight, Shielded: Yes, LED: No, Sheath material: PUR, Halogen: No
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$91.76
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $91.76 |
| 6 - 10 | $89.92 |
| 11 - 50 | $88.09 |
| 51 - 200 | $86.25 |
| 200+ | $84.42 |
Out of stock

Bus line, One end without connector, M12, Number of poles: 5, 5 m, Female socket, straight, Shielded: Yes, LED: No, Sheath material: PUR, Halogen: No
| Weight | 324 g |
|---|---|
| Degree of Protection IP | IP67 |
| Execution Type | 27-06-03-08 |
| L1 | |
| L2 | Copper & Structured Cabling |
| L3 | Cat5e / Cat6 / Cat6A / Cat7 Cable |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of Poles | 5 |
| Product Type | Patch cord copper (twisted pair) industry |
| Protection | 3 |
| Rated Current | 5.0A |
| Rated Residual Current | 5.0mA |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.